Technologia produkcji

Produkcja słupów aluminiowych

Słupy aluminiowe o przekroju stożkowym i cylindrycznym stanowią owoc kilkuletnich prac R&D prowadzonych w konsorcjum z kooperującą z ADT Solutions anodownią, a także wiodącą w Polsce jednostką badawczą specjalizującą się od dziesięcioleci w obróbce plastycznej. Opracowana wspólnie technologia zagniatania obrotowego umożliwia produkcję słupów prostych bezszwowych o wysokości do 12,5 m. Najwyższa jakość produktu końcowego zapewniana jest dzięki temu, że sami wytwarzamy aluminiowe preformy, które następnie poddawane są obróbce przez zagniatanie. Posiadamy zatem bezpośredni wpływ na utrzymanie najwyższych reżimów technologicznych i tolerancji wykonania. Słupy tak jak i inne kształtowniki aluminiowe, oferujemy zarówno w postaci surowej, jak również anodowanej w kolorach od srebrnego C-0 do czarnego C-35, poprzez odcienie oliwkowe, błękitne, aż do szampańskiego włącznie.

Wyciskanie profili aluminiowych

Wyciskanie kształtowników aluminiowych to dziedzina, z której wyrosło nasze przedsiębiorstwo. Specjalizujemy się w produkcji profili aluminiowych trudnych, o złożonych kształtach oraz zawężonych tolerancjach wymiarowych. Dysponujemy nowoczesną prasą współbieżną o rozmiarach wlewka 10” i 12” oraz nacisku 3750T. Sama linia produkcyjna wyposażona jest w unikalne na skalę europejską rozwiązania, w tym pełną gamę metod chłodzenia profili, jak i samych matryc, a także opatentowany system sztucznego starzenia profili. Umożliwiają nam one oferowanie szerokiego asortymentu profili, w szczególności z przeznaczeniem dla branży transportowej, Automotive oraz budowlanej. Kształtowniki dostępne są zarówno w postaci surowej, jak również anodowanej w kolorach od srebrnego C-0 do czarnego C-35, poprzez odcienie oliwkowe, błękitne, aż do szampańskiego włącznie.

Standardy techniczne wyciskania

Minimalna ilość zamówienia: 1000,00 kg 

Tolerancja ilości: +/-10,00% zamówionego tonażu 

Tolerancja długości (do uzgodnienia): zgodna z normami 

Długość: od 10 mm do 16.000 mm 

Minimalna grubość ścianki: 1,5 mm 

Opakowanie: standard lub wg indywidualnych ustaleń

Azotowanie matryc

Nasze wieloletnie doświadczenia pokazują, że prawidłowość procesu ekstruzji, jak również najwyższa jakość powierzchni profili aluminiowych, determinowane są przez należyte przygotowanie zestawów narzędziowych.

Dlatego też wdrożyliśmy w naszym przedsiębiorstwie unikalną, stanowiącą rezultat kilkuletniego projektu badawczo-rozwojowego, technologię obróbki cieplno-chemicznej matryc. Najnowocześniejszy piec w połączeniu z posiadanym know-how zapewniają pełną kontrolę parametrów przedmiotowej obróbki, pozwalając na planowanie właściwości wytwarzanych warstw.